Wskazówki dla nauczyciela

Drogi Nauczycielu,
Dziękujemy za zaangażowanie w naszą Akcję. Zapewniamy Cię, że dotychczas wszyscy uczestnicy bardzo dużo skorzystali i byli zadowoleni z przebiegu zabawy. Poniżej kilka wskazówek, jak najlepiej poprowadzić grupę przez Konkurs.

1. Kiedy się zgłosić?

Jak najszybciej. Macie wtedy czas, aby się przygotować i wybrać najlepszy dzień i pogodę na wyjście ze szkoły. Nie musicie trzymać się sztywno zadeklarowanego w zgłoszeniu terminu, a jeśli pogoda okaże się niesprzyjająca, możecie przełożyć wycieczkę innego dnia. br/>
2. Na ile pomagać uczniom?

Udział opiekuna jest raczej bierny. Liczymy, że opiekun będzie czuwał nad tym, aby dzieci były bezpieczne, aby pracowały drużynowo. Mogą korzystać ze źródeł – internetowych, literatury itd. Ale opracowanie pytań musi być autorskie.

3. Czy wziąć udział w warsztatach?

Z naszej perspektywy to bardzo ciekawa aktywność. Liczba miejsc jest ograniczona i warsztaty trwają tylko jeden dzień. Zapraszamy do wzięcia w nich udziału – naprawdę WARTO!

4. O której wyjść na trasę?

Najlepiej rano. Plansza numer 3 znajduje się w miejscu, które bezwzględnie zostanie zamknięte o 16:00. Dlatego musicie odnaleźć tę planszę najpóźniej o godzinie 15:45. Kolejne plansze będą widoczne dłużej.

5. Jak szukać kolejnych plansz?

Plansze łatwo znaleźć. Macie przecież mapkę i bardzo jasne wskazówki. W przypadku kłopotów – dzwońcie z trasy.

6. Jeśli zajmiemy punktowane miejsce, to co dalej?

Zadzwonimy i poinformujemy Cię o tym. Nie zdradzimy jednak od razu, które miejsce zajął Zespół. O tym dowiecie się podczas Gali. Na Galę zapraszamy całą grupę i maksymalnie dwóch opiekunów.

7. Czy można dopisać dzieci do grupy po zgłoszeniu lub zabrać mniej niż zadeklarowane?

O ile ilość osób w grupie nie przekroczy limitu 20, to nie ma problemu. Prosimy tylko o informację mailową. Jeśli Twoja klasa liczy np. 21 osób, zadzwoń do nas – mamy prawo do warunkowego przyjęcia większego zespołu do konkursu. Wyjątkiem są warsztaty – rezerwujemy tyle miejsc, ile zgłosiliście w formularzu.